Denna administrationsavgift säkerställer uppföljning av köpet till rätt florist. Det inkluderar godkännande från floristen och vid behov påminnelser till floristen att godkänna beställningen. Avgiften täcker även kundsupport för blomstinköp.
Nu har det gått en tid sedan du fick "hembud". Jag saknar dig så mycket. När jag tidigare kunde smsa eller ringa när livets prövningar var mig övermäktiga så finns nu inte Du där längre i andra änden för att ta emot mig på ditt alldeles unika och fantastiska sätt.. Så tacksam för allt du gett mig, älskar dig in i evigheten.
Svens omtanke om sina medmänniskor har varit hans signum under alla år som vi känt honom. Otaliga är de sms, inlägg på Facebook och telefonsamtal som han berikat oss med. Trots egna prövningar emellanåt fanns det energi över för oss andra.
Tyvärr medger inte våra omständigheter, att vi kan åka till Borlänge för ett sista farväl. Men Sven kommer att finnas i våra tankar så länge vi förmår. ️❤️ ️
Sven, kära älskade fantastiska Sven... Jag kan inte beskriva vad du hsr betytt och hur saknad du är. Alla samtal, alla böner, all uppmuntran och allt stöd. I smått och i stort har du funnits där för mig, och för min dotter. Till dig kunde jag komma med allt, och jag visste att hos dig fanns en öppen famn, för allt jag bar på som var tungt. Men tack också för all glädje och alla skratt. Du förgyllde mitt liv och var min stöttepelare i en tid när jag var som allra mest i behov av just det. Utan dig vet jag inte vart jag hade varit idag. Jag är så enormt tacksam även om jag just nu saknar dig alldeles väldigt. Men jag vet att du är på en plats där du får vila ut och ta emot all kärlek av vår gemensamma frälsare och vän. Tills vi möts igen, all kärlek, Anna
Kusin Inger Englund med familj2025-06-11Cancerfonden
En sista hälsning till min goa, alltid glada och fina kusin Sven. Du var alltid så vänlig, värnade
om andra och hjälpte de du kunde hjälpa. Vi växte upp tillsammans och vi har haft mycket roligt genom åren. Jag kommer att sakna dig och ditt bullrande skratt.
Vi glömmer dig aldrig Sven Så mycket du betytt för oss. Alla skratt, kramar och samtal Din givmildhet och ditt öppna hjärta. Du har funnits där igenom glädje och sorg.. Nu har du fått din vila och vi hoppas du nu är med dina nära och kära på andra sidan regnbågsbron ? Älskade Sven du är så saknad️.